Skip to content

Narrow screen resolution Wide screen resolution Increase font size Decrease font size Default font size
Başlangıç Eğitimi

 

Amaç: Yamaçparaşütü başlangıç eğitiminin amacı, kursiyerlerin spora ilk adımı atmalarını sağlamaktır. Bu ilk adım sonunda kursiyerler sporu daha yakından tanımış olurlar ve devam edip etmeyeceklerine karar verirler.

Teorik Eğitim: Malzeme, aerodinamik, uçuş tekniği, meteoroloji, hava trafik kuralları ve acil durumlar derslerinden oluşan 8 saatlik bir teorik eğitim yapılır. Bu dersler sonunda öğrencilere sınav yapılır.

Yer eğitimi: Amaç, uçuşlara başlamadan önce kursiyerlerin, malzeme kontrolü, kuşanma, kanadı tepeye getirme, kumandalar gibi becerileri düz ve/veya hafif eğimli bir zeminde kazanmalarını sağlamaktır. Böylece kursiyerlerin beceri düzeyi ve özgüvenleri yükseltilir.

Başlangıç Uçuşları: Yer çalışmasını takiben kademeli olarak 30-250 m arasında yapılan 15 uçuşu kapsar. Bu uçuşlarda kursiyer düzgün kalkış, kontrollü düz uçuş ve düzgün iniş becerilerini kazanır.

Malzeme: Kanat, harnes (kuşam), kask ve telsizden oluşan temel uçuş ekipmaları tarafımızca temin edilmektedir. Kursiyerin temin etmesi gereken malzemeler, bileği koruyan ve yüksek tabanlı olmayan bot ve günün koşullarına göre uygun olacak giyimdir.

 

 
Top